Üritusest

MEIE MISSIOON

On aidata lastel luua paremat tulevikku
MTG United for Peace soovib luua ühenduse erinevatest rahvustest, religioonidest ja erinevatest kultuuridest pärit laste vahel. Tahame aidata lastel mõista rahu, austuse, sallivuse ning kultuurilise erinevuse mõisteid.

Me tahame aidata noori igas elu astmes, et neil oleks positiivne suhtumine nii enda kui ka muu maailma suhtes.

Tahame, et iga laps tunneks kuidas tema ise saab midagi muuta: teha ja kogeda põnevaid asju, luua uusi sõprussuhteid ning elada rahus, austada ja olla tolerantne teiste vastu.

Miks just jalgpall ja rahu edendamine
MTG United for Peace jaoks on kaks väga selget nägemust kuidas lapsi aidata saavutamaks endale püstitatud eesmärke: nendeks on jalgpall ja haridus.

Me kasutame jalgpalli kuna jalgpall on ideaalne näide sellest kuidas saab koos rahumeelselt töötada; jagada ühtseid reegleid, lahendada konflikte väljakul sama-aegselt suurepärast aega veetes ning loomulikult leida uusi sõpru. Ei ole vahet kust sa pärit oled või kes sa oled – jalgpallis loeb ühtnevaim, kirg ja tahe töötada meeskonnana. Mitte miski muu ei loe.

MTG United for Peace jalgpalli turniirid toimuvad erinevates riikides ning kohalikud võitjad esindavad oma riiki MTG United for Peace finaalturniiril.

Harivad tegevused mida me püüame edasi anda viiakse finaalturniiril läbi rahu ekspertide poolt ning kohalikel turniiridel võistluse käigus jalgpalliväljakutel läbi erinevate mänguliste ülesannete. Lapsed õpivad arusaama kultuurilistest erinevustest, integratsioonist  ning konfliktide lahendamisest läbi interaktiivse „Tolerantsuse kool“ programmi kaudu, mis annab väärtuslikku mõtlemisainet.

Tolerantsuse Kool

Kõik Eesti jalgpalliturniiril mängivad võistkonnad saavad võimaluse osaleda ka Tolerantsuse Koolis, mille eesmärk on aidata noortel jalgpalluritel mõista kõiki olulisi väärtuseid, mida MTG United for Peace üritus endas kannab  – rahu, austus ja tolerantsus. Samuti soovime noori suunata neid väärtusi kasutama nii väljakul jalgpalli mängides kui ka elus üleüldiselt.  Alustame esmakordselt Tolerantsuse Kooliga Eestis, seda põnevalt läbi mängude ja meeskonnaharjutuste, mille abil saame tolerantsuse sõnumit levitada juba enne finaalmänge Oslos.

Kes saavad sellele üritusele kandideerida?

12 kuni 14 aastaste poiste võistkonnad, kes soovivad põnevat, õpetlikku ja ägedat päeva jalgpalliväljakul, on huvitatud erinevatest kultuuridest ja soovivad kohata teisi lapsi erinevatest riikidest. Kandideerimiseks peab võistkond välja tooma oma osalemisesoovi ja ka huvi multikultuuri, tolerantsuse ja rahu vastu. Üritus on mõeldud lastekodude, asenduskodude ja vähem kindlustatud lastele.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: